uk
ru
en

с. Хмельове. Хмелівська ЗШ І-ІІІ ст.

 


Безпечний Інтернет

Інтернет- залежність

Інтернет-залежність  має три аспекти: економічний, міжособистісний та аспект здоровя.

Економічниій аспект:Дитина неспроможна і не бажає відволіктися навіть на короткий час від роботи в Інтернеті; досада, роздратування, які виникають при примусових відволіканнях, і нав’язливі роздуми про Інтернет в такі періоди; намагання проводити побільше часу в Інтернеті, намагання тратити все більше грошей на Інтернет, не зупиняючись навіть тоді, коли необхідно влазити в борги;

Міжособистісний аспект:Готовність обманювати друзів і батьків, применшуючи час перебування в Інтернеті,  властивість забувати про домашні справи і навчання, важливих особистих зустрічах, не ходити на заняття, намагання швидко звільнитись від почуття вини на час роботи в Інтернеті, стан хвилювання, тривоги, агресії, отримання морального задоволення, емоційного підйому і особливої ейфорії, небажання сприймати критику подібного роду способу життя, готовність миритися з втратою друзів і кола спілкування із-за систематичної цілодобової роботи в Інтернеті.

Аспект здоров’я:Різке скорочення довжини сну, ухиляння від фізичної активності, нехтування особистою гігієною, забуванням про їжу. З’являються психічні розлади та відхилення

Як позбутися інтернет-залежності?

  1.  Визнайте свою залежність, своє паталогічне використання компютера
  2.  Визначте проблеми, які лежать в основі залежності  (труднощі в навчання в школі, проблеми соціальних відносин, невпевненість в майбутньому)
  3.  Розвязуйте реальні проблеми (допомога в навчанні, звернутися до спеціаліста психолога та інше)
  4.  Контролюйте роботу на компютері, обмежте час роботи в Інтернеті, встановіть пріоритети виконуваних вдома робіт і обовязків
  5.  Проведіть різницю між інтерактивною фантазією та корисним використанням  Інтернету

Безпечна робота в Інтернет мережі

  1.  Не заходьте на незнайомі сайти.
  2.  Якщо хочете, то вимикайте підтримку мови Java і використання cookies.
  3.  Якщо по пошті вам прийшов файл Word або Excel, навіть від знайомої особи, перш, ніж відкрити, обовязково перевірте його на макровірруси.
  4.  Якщо прийшов ехе-файл, навіть від знайомого, ні в якому разі не запускайте його , а краще відразу видаліть і очистіть корзину в вашій програмі читання пошти.
  5.  Не заходьте на сайти, де пропонують безкоштовний Інтернет.
  6.  Ніколи і нікому не надсилайте свій пароль.
  7.  Намагайтеся використовувать для паролей набір цифр і букв, які важко запамятати, а ще краще згенерувати його спеціальною програмою або попросіть зробити це свого  провайдера

 

Інтернет-етика

 

1 Дізнайтеся правила, перед тим, як щось зробити чи сказати.

2.Думайте, перш , ніж щось надрукувати. Переконайтесь, що ви говорите прийнятні речі, які не приведуть до конфлікту. Все, що сказане вами в Інтернеті, може повернутись до вас і постійно вас переслідувати.

3.Не відностесь критично до інших, особливо до новеньких, навіть, якщо вони порушують правила. Якщо ви хочете допомогти кому-небудь або виправити , зробіть це по електронній пошті. Памятайте, що ви теж були колись новеньким.

4.Не витрачайте час інших користувачів попусту. Не посилайте електронні листи, які містять недостовірну інформацію, не розсилайте спам.

5.Захищайте особисте життя та особисту інформацію інших користувачів. Не публікуйте в онлайні адреси без дозволу власника. Не використовуйте чужий пароль.

6.Не привласнюйте чужі речі, не заплативши за них(це стосується умовно-безкоштовного програмного забезпечення)

10 правил,

яким потрібно навчити дітей, щоб підвищити їхню безпеку у Web                                                                                                               Iнтернет може бути прекрасним місцем для навчання дітей, їхнього дозвілля та розваг, спілкування зі шкільними друзями або просто місцем, де вони можуть відпочивати чи щось досліджувати. Але, як було сказано вище, всесвітня павутина може бути небезпечною для дітей. Перш ніж ви дозволите дитині виходити в он-лайн без вашого нагляду, встановіть правила користування Інтернетом і домовтеся з дитиною, що вона буде їх дотримуватися. Якщо ви не знаєте, з чого почати, ось кілька порад, які допоможуть навчити дітей безпечно користуватися Iнтернетом.

1. Заохочуйте свою дитину ділитися з вами своїм досвідом роботи в Iнтернеті. Насолоджуйтеся Iнтернетом разом зі своїми дітьми.

2. Привчайте своїх дітей довіряти інтуїції. Якщо щось в он- лайні примушує їх нервувати, вони повинні вам про це повідомити.

3. Якщо ваші діти відвідують чат-кімнати, використовують програми обміну миттєвими повідомленнями (EN) http:// www.microsoft.com/athome/security/online/imsafety.mspx, грають в он-лайні у відеоігри або роблять щось інше в Iнтернеті, для цього вимагається ім'я користувача, за яким його можна було

б ідентифікувати. Допоможіть дітям правильно вибрати ім'я й перевірте, щоб воно не відображало ніякої особистої інформації про них.

4. Наполягайте на тому, щоб ваші діти ніколи не давали своєї адреси, номера телефону або іншої персональної інформації, включаючи інформацію про те, в яку школу вони ходять або де їм подобається гратися чи відпочивати.

5. Поясніть своїм дітям, що різниця між правильним і неправильним в Інтернеті така ж, як і в реальному житті.

6. Розкажіть своїм дітям, як виявляти повагу до інших в он- лайні. Переконайте їх, що правил культурної поведінки треба дотримуватися не тільки в реальному житті, але й тоді, коли знаходишся за комп'ютером.

7. Виховуйте у ваших дітей повагу до чужої власності в он- лайні. Поясніть їм, що створення незаконних копій творів інших людей: музики, відеоігор, програм - це все одно, що крадіжка товару в магазині.

8. Накажіть своїм дітям ніколи не зустрічатися зі своїми он- лайн-друзями особисто. Поясніть їм, що вони можуть бути не тими, за кого себе видають.

9. Попередьте своїх дітей, що не все, що вони читають або бачать в он-лайні, є правдивим. Заохочуйте їх запитувати про це, якщо вони в чомусь невпевнені.

10. Контролюйте, що роблять ваші діти в он-лайні, за допомогою найсучасніших програм Iнтернету. Батьківський контроль може допомогти фільтрувати шкідливий вміст, здійснювати моніторинг сайтів, які відвідують ваші діти, та з'ясовувати, що вони там роблять.

Як навчити дітей уникати в он-лайні неправдивої інформації?

Iнтернет пропонує незліченні ресурси та фантастичні можливості для навчання, але він також містить велику кількість інформації, яка не може бути ані корисною, ані надійною. Оскільки будь-хто може

розміщувати коментарі або інформацію в Iнтернеті, користувачам необхідно розвивати навички критичного мислення, щоб оцінювати правильність он-лайн-інформації.

Поясніть своїм дітям, як працює Iнтернет, і розкажіть, що Web- сайти може створювати будь-хто. Навчіть їх користуватися широким колом інформаційних ресурсів, щоб вони могли перевіряти правильність

та достовірність того, що бачать в он-лайні.

Як навчити дітей перевіряти достовірність та правдивість інформації?

• Починайте їх навчати цьому ще в ранньому віці. Навіть дошкільнята зараз використовують Iнтернет для того, щоб шукати інформацію, тому важливо якомога раніше навчити їх відрізняти факти від чиїхось припущень чи пропаганди, розпізнавати упередженість або стереотипи.

• Навчайте ваших дітей аналізувати інформацію, яку вони знаходять в он-лайні. Наприклад: яке призначення цього сайту? чи містить сайт контактну інформацію та відомості про автора? чи спонсорується сайт якоюсь компанією або людиною? чи це публічне спілкування? чи є Інтернет

найкращим місцем для пошуку тієї інформації, яка тобі потрібна?

• Переконайтеся, що ваші діти звіряють інформацію, яку вони знайшли в он-лайні, з іншими джерелами з метою перевірки її достовірності. Пошліться на інші Web-сайти або засоби масової інформації (газети, журнали та книги) з метою перевірки інформації. Перевіряйте її разом з дітьми.

• Заохочуйте дітей використовувати різноманітні інформаційні джерела, а не тільки Інтернет. Відведіть їх до бібліотеки. Також розгляньте варіант покупки хорошої енциклопедії на CD-ROM, наприклад, Microsoft Encarta (EN) http://www.microsoft.com/products/encarta/default.mspx. Це відкриє дітям доступ до альтернативних джерел інформації.

• Навчіть своїх дітей технікам ефективного пошуку інформації в он-лайні. Це значно розширить їхні можливості в отриманні якісної інформації. Запропонуйте дітям використовувати різноманітні пошукові сервери, замість того, щоб користуватися одним-єдиним сайтом.

• Виховуйте у дітей негативне ставлення до матеріалів, що містять елементи жорстокості чи насилля. Програмні фільтри можуть допомогти заблокувати деякі з них. Однак ваші діти мають знати про події, що відбуваються у світі, щоб відрізняти шкідливу та неправдиву інформацію від позитивної та корисної.   

Як захистити дітей від матеріалів Iнтернету, що пропагують насилля, жорстокість та непримириме ставлення до інших людей?

В Iнтернеті існує багато форм прояву агресії та ненависті, починаючи від терористичних сайтів і закінчуючи сайтами, що містять жорстку сатиру. Неважко зрозуміти, як деякі діти переходять від сайтів,

де глузують з інших людей через їхню зовнішність, до сайтів, де об’єктом нападів стають національні та сексуальні меншини. Прибічники різних угрупувань, які пропагують непримириме ставлення до інших людей або груп людей, все більше проникають в Iнтернет, щоб залучити до своїх лав молодь. Роздмухувачі національної ненависті та негативного ставлення до інших спільнот шукають

вразливих юнаків, яких можна залучити до свого угрупування через приватні чат-кімнати та електронну пошту. Щоб заманити до себе молодих людей, вони використовують навіть музичні твори з негативним ідейним змістом. Коли діти шукають музику в мережі, вони можуть легко натрапити на сайти, які продають такі пісні або пропонують їх безкоштовно.

Як допомогти дітям уникнути шкідливої та небезпечної інформації, яка негативно впливає на їхнє фізичне і психічне здоров'я та морально-психологічний стан?

Батьки повинні захистити своїх молодших дітей від такої інформації в Iнтернеті. Вони також повинні навчити більш дорослих дітей критично ставитися до он-лайн-матеріалів. Ось декілька підказок, якими

ви можете скористатися, щоб допомогти своїм дітям уникнути небезпечних Інтернет-ресурсів. Для отримання більш конкретної інформації про те, як можна захистити своїх дітей, прочитайте “Посібник

з безпечної роботи в он-лайні для батьків" http://www.microsoft.com/  ukraine/athome/security/children/parentsguide.mspx.

• Дізнайтеся все, що можна, про Iнтернет і про те, що ваші діти роблять в он-лайні. Попросіть своїх дітей показати вам, які місця вони там відвідують і що їм подобається. Ваше спілкування повинне бути відвертим, щоб ваші діти могли без вагань прийти до вас за допомогою, якщо їх щось стурбує.

• Укладіть з вашими дітьми угоду про роботу в он-лайні. Угода має містити чіткі інструкції щодо того, які сайти діти можуть відвідувати в Інтернеті і що вони там можуть робити.

• Стежте з використанням Iнтернету вашими дітьми. В основному, діти, молодші 10 років, не володіють навичками критичного мислення, і тому для них небезпечно перебувати у мережі самим. Крім того, потрібно тримати комп'ютери, приєднані до Інтернету, у відкритій зоні вашої оселі, а не в дитячій

кімнаті.

• Розкажіть своїм дітям про можливі прояви ненависті, агресії та ворожого ставлення до інших людей в он-лайні. Молоді люди краще зможуть уникнути такої інформації, якщо ви розкажете про стратегію людей, які пропагують насилля, розпусту, жорстокість, расизм, націоналізм тощо та поясните, що

означають ці поняття. Навчіть дітей розпізнати інформацію з негативним контекстом на Web-сайтах та символи різних етнічних та расистських угрупувань.

• Дізнайтеся про програми фільтрації. Фільтри можуть допомогти заблокувати певні небезпечні матеріали, але, на жаль, не вирішують проблему остаточно. Іноді негативні матеріали просочуються в

Інтернет у таких формах, що їх важко розрізнити і заблокувати за допомогою фільтрів.

• Прищеплюйте своїм дітям норми гарної поведінки в Інтернеті. Заохочуйте їх бути добрими та ввічливими, коли вони спілкуються в он-лайні, і поясніть, що неприпустимо висловлювати у своїх

повідомленнях, які вони відправляють іншим людям, негативні почуття: злість, образу тощо. Нагадайте їм, що ніяка інформація в Інтернеті не може бути цілком приватною.

Діти та Інтернет: найбільш розповсюджені запитання, які ми чуємо від батьків Діти виходять в он-лайн з кожним роком все раніше. Найбільш швидко зростаючим сегментом користувачів Інтернету

сьогодні є дошкільнята. Багато дітей використовує Інтернет у школі до досягнення

В якому віці  можна дозволити    дитині виходити в Інтернет?

6-річного віку, і вони, напевно, захочуть виходити в он-лайн і вдома. Водночас діти, молодші 10 років, ще не мають навичок критичного мислення, тому для них небезпечно знаходитися в он-лайні самим. Ви повинні завжди бути поруч із вашими дітьми, коли вони виходять в Інтернет. Перевіряйте, щоб вони відвідували лише ті сайти, які ви вибрали. Забороніть їм ділитися персональною інформацією через Інтернет.

Чи можна дітям мати власні облікові записи електронної пошти?

Діти молодшого шкільного віку мають користуватися спільною сімейною адресою електронної пошти, а не власною. Коли вони стануть дорослішими і захочуть мати більше незалежності, ви зможете дати їм власну адресу. Пошта все одно залишатиметься в сімейній папці вхідних повідомлень, таким чином ви зможете побачити підозрілі на вигляд повідомлення, які можуть отримати ваші діти. Запитайте у свого провайдера Інтернет-послуг, які варіанти він пропонує для сімейних облікових записів електронної

пошти, та розгляньте можливість використання фільтрів, щоб запобігти надходженню спаму, овідомлень, які не запитувалися, та шахрайської пошти, створеної для викрадення вашої персональної інформації.

Якими повинні бути домашні правила використання Інтернету?

Укладіть та обговоріть із дітьми угоду про використання комп’ютера вдома. Вона повинна включати в себе права дітей та їхні обов’язки під час роботи в Інтернеті. В угоді повинно бути чітко прописано :

на які сайти ваші діти можуть заходити в он-лайні і що вони там можуть робити;

скільки часу вони можуть проводити в Інтернеті;

що робити, якщо їх насторожують окремі повідомлення;

як захистити свою персональну інформацію;

як поводити себе безпечно

в інтерактивному середовищі;

яких правил етики потрібно дотримуватися в он-лайні;

як користуватися чат-кімнатами,групами новин та послугами миттєвого обміну повідомленнями.

Роздрукуйте угоду і тримайте біля сімейного комп’ютера. Регулярно переглядайте її та оновлюйте, враховуючи те, що ваші діти дорослішають.

В якому віці діти можуть використовувати програми обміну миттєвими повідомленнями, такі, як MSN

Messenger?

Зазначені програми діти можуть використовувати у будь-якому віці. Завдання батьків полягає в тому, щоб допомогти їм працювати безпечно та захистити свою конфіденційність, а також заохочувати відповідальне ставлення до використання технологій.

Ось деякі правила, що стосуються використання MSN Messenger.

Не заповнюйте персональний профіль у профілі каталогу членів (бо їх можепобачити будь-яка людина, яка користується цим сервісом).

Ніколи не розмовляйте в он-лайні з тим, хто має незнайому вам адресу елекронної пошти або ім’я в програмі обміну миттєвими повідомленнями. Батьки повинні регулярно перевіряти списки контактівсвоїх дітей, щоб переконатися, що вони знайомі з тими, з ким спілкуються їхні діти.

Ретельно переглядайте нові запити на включення до списку друзів, перш ніж дозволити цій людині приєднатися до списку друзів у зазначеній програмі. Якщо ви цього не хочете – клацніть, щоб заблокувати таке включення. Ніколи не використовуйте обмін миттєвими повідомленнями для того, щоб розповсюджувати чутки, плітки, або повідомленнями, що містять негативні висловлювання проінших людей.

Чи мають право батьки читати миттєві повідомлення, якими обмінюються діти в MSN Messenger?

Так, MSN Messenger налаштований таким чином, щоб автоматично зберігати розмови за допомогою миттєвих повідомлень у папці на вашому комп'ютері. За замовчуванням ця папка знаходитьсязазвичай у: C:\My Documents\. (Для того, щоб подивитися, де конкретно знаходиться ця папка, відкрийте MSN Messenger, клацніть на меню «Інструменти», потім «Опції», а потім переходьте до ярличка «Повідомлення»).

Пам’ятайте, що діти легко можуть відключити функцію, яка зберігає розмови у програмі обміну миттєвими повідомленнями. У такому випадку відверта розмова з вашими дітьми є набагато конструктивнішою, ніж шпигування за ними.

Пам’ятайте, що вони завжди будуть на крок попереду нас, коли йдеться про комп'ютерні технології. Довіряйте дітям, але слідкуйте, щоб вони дотримувалися установлених вами правил під час роботи зкомп’ютером. Переглядайте час від часу ці правила та обговорюйте їх із дітьми.

Чи можна уникнути саморозкривних вікон на домашньому комп'ютері?

Найпростіший шлях уникнення саморозкривних вікон — це використання блокуючих програм. Якщо у вас найостанніша версія Windows 7 (EN), то Internet Explorer (ваш Web-браузер) вже обладнаний блокувальником саморозкривних вікон.

Як убезпечити дітей від Інтернет-залежності?

Інтернет є прекрасним інструментом для розвитку та спілкування молодих людей, особливо для тих, хто відчуває труднощі у спілкуванні зі своїми ровесниками. Діти, які добре володіють комп'ютером, можуть користуватися популярністю в Інтернеті, підвищити свою самооцінку. Однак надмірне використання комп’ютера може ще більше ізолювати дітей, відволікати їх від інших видів діяльності, таких, як виконання домашньої роботи, заняття спортом, сон або спілкування з іншими дітьми. Батьки та вчителі зазвичай не знають, що існує така проблема, доки вона не стане серйозною. Щоб не допустити Інтернет-залежності у вашої дитини, встановіть правила використання комп'ютера вдома та збалансуйте види діяльності дитини, поєднавши роботу з комп’ютером і фізичні вправи, ігри, спілкування з однолітками тощо. Також прослідкуйте, щоб комп’ютер знаходився у відкритій зоні вашого помешкання, а не в кімнаті дитини.

Нарешті, прослідкуйте, як ви самі використовуєте Інтернет. Чи не проводите ви в он-лайні цілі години? Якщо це так, то діти, швидше за все, будуть наслідувати ваш приклад.

Що діти повинні знати про комп’ютерні віруси?

Вірус — це зловмисна комп’ютерна програма, яка вражає комп’ютерні файли або жорсткі диски комп’ютерів, а потім самокопіюється. Багато з того, чим займаються діти в он-лайні, робить комп’ютер вразливим до вірусів. Вкладення електронної пошти є найбільш розповсюдженим способом поширення вірусів, але віруси також можуть завантажуватися при спільному користуванні файлами або програмами обміну миттєвими повідомленнями. Щоб запобігти цьому, порадьте вашим дітям:

ніколи не відкривати вкладення електронної пошти, які ви не запитували;

сконфігурувати програму обміну миттєвими повідомленнями таким чином, щоб не можна було отримувати файли від інших користувачів;

користуючись програмами спільного доступу до файлів, ніколи не завантажувати файли з  озширенням «.exe»;

ніколи не завантажувати ніякі програми з Інтернету без попередньої консультації з вами;

завжди використовувати брандмауери та антивірусні програми.

Чи можна відслідковувати, які сайти відвідують діти в он-лайні?

Так, існують способи відстеження сайтів, на яких перебувають ваші діти в он-лайні. Але батькам треба мати на увазі, що діти, які добре розбираються в комп'ютерах, знають, як приховати свої Інтернет-стежки. Набагато ефективніше установити з дітьми довірливі стосунки та чіткі правила використання Інтернету. Коли ви знаходитеся в Інтернеті, ваш Web-браузер (такий, як Microsoft Internet Explorer) збирає інформацію про місця, які ви відвідуєте, та зберігає її на вашому комп’ютері.

Браузери зазвичай зберігають історію нещодавно відвіданих сайтів. Більшість веpсій Internet Explorer мають кнопку «Історії» на верхній панелі інструментів. Якщо ви не бачите цієї кнопки, просто натисніть одночасно клавіші Ctrl (контроль) та H (Р на українській розкладці), і це також видасть список сайтів, які відвідувала ваша дитина.

Браузери також роблять тимчасові копії Web-сторінок, які відомі під назвою кеш-файлів, та зберігають їх на вашому комп’ютері.

Для того, щоб переглянути тимчасові файли, виконайте наступні операції:

В Internet Explorer натисніть «Інструменти» та виберіть «Опції Internet».

На ярличку «Загальне», під зоною «Тимчасові файли Internet», натисніть кнопку «Настройки».

Під зоною «Папки тимчасових файлів Internet» натисніть кнопку «Подивитися файли».

Ви маєте побачити на своєму комп’ютері список Web-сторінок, які ви або ваші діти нещодавно відвідували, а також переглянуті картинки та cookies. Існує багато видів програм, які до-

зволяють вам здійснювати моніторинг різних видів он-лайн-діяльності, наприклад, MSN Premium пропонує набір батьківських контролів, які дозволяють вам фільтрувати Інтернет та посилають вам щотижневі звіти, де вказується, які сайти відвідували ваші діти в Інтернеті, з ким вони розмовляли та багато іншого. Ви також можете навідатися до комп’ютерного магазину та скористатися тим,що вам порекомендують.

Що робити, якщо дитина стала об'єктом образ в он- лайні?

Це називається кібер-хуліганством.Таке явище дуже розповсюджене серед підлітків. Діти також можуть стати об'єктом образ, або кібер-хуліганства, коли вони грають в он-лайн-відеоігри. Якщо це трапляється, ви можете заблокувати особу, котра надсилає повідомлення, які непокоять дитину. Функція блокування є в багатьох програмах обміну електронною поштою та миттєвими повідомленнями. Збережіть повідомлення образливого змісту та направте їх своєму провайдеру послуг електронної пошти. Більшість провайдерів мають відповідні політики користування, які можуть обмежити користувачів і не дозволяти їм турбувати та ображати інших по Інтернету.

Чи убезпечать дітей від негативної інформації програми фільтрації?

Інструменти фільтрації можуть бути корисними для малих дітей в якості додаткового способу батьківського контролю. Однак фільтри та блокувальники не рятують від усіх небезпек. Крім того, вони можуть блокувати багато корисних матеріалів, які потрібні вашим дітям для навчання. Якщо дитина-підліток хоче робити покупки в он-лайні, як можна батькам переконатися, що цей сайт безпечний?

Перш ніж дозволити своїм дітям-підліткам користуватися в он-лайні вашою кредитною карткою, ви маєте дати їм чітку інструкцію про покупки в он-лайні та розказати, на що вони повинні звернути увагу,щоб зробити операції з грішми безпечними. Навчіть їх знаходити підказки на Web-сайті, які можуть підтвердити, що на цьому сайті можна безпечно давати інформацію про кредитну картку. Перш, ніж робити покупки на Web-сайті, знайдіть там:

незламану іконку замка в нижньому куті сторінки, яка вказує на те, що тільки ви та Web-сайт можуть бачити цю фінансову операцію.

• «https» («s» означає «захищена»), включений до адреси Web-сайту, відображається в адресному вікні вашого браузера. Список пунктів вгорі може бути фальшивим, і тому важливо нагадати вашим дітям, щоб вони радилися з вами, перш ніж зробити які-небудь покупки в он-лайні, тоді ви особисто зможете переконатися у безпечності сайту. Перевірте, щоб ваш браузер підтримував 128-бітне шифрування, таким чином інформація з вашої кредитної картки шифруватиметься або перемішуватиметься перед відправкою.

Політики конфіденційності Web-сайту визначають, яким чином персональна інформація, зібрана на сайті, використовується, передається або зберігається. Для батьків важливо прочитати політику конфіденційності Web-сайту і показати своїм дітям, на що вони мають звернути увагу в цій політиці, перш ніж давати свою персональну інформацію. Іноді ці політики можуть бути занадто довгими, складними і незрозумілими. Якщо Web-сайт не має політики або заяви про конфіденційність, будьте обережні, здійснюючи покупки або даючи персональну інформацію на цьому Web-сайті.

Коли ви читаєте політику конфіденційності, звертайте увагу на наступне:

• яка інформація про вас та ваш комп’ютер збирається та відслідковується;

• як ця інформація буде використовуватися (зокрема, чи буде вона продаватися третій стороні);

• які способи передбачено, щоб убезпечити ваших дітей у чат-кімнатах, дошках повідомлень, електронній пошті на сайті;

• чи намагається сайт  отримати перевірену батьківську згоду, перш, ніж дитина надасть персональну інформацію в он-лайні.